Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Morminte - mostenire ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Morminte - mostenire ?

- pt. 2 morminte bunicii mei au incheiat un Contract de concesiune.
- dupa decesul lor, tatal meu - singurul lor copil,
va trebui sa faca mostenire,
1. - sa treaca aceste 2 morminte in Certificatul de mostenitor ?
2. - la Notariat - ce va plati ?
dar donatia nu poate fi anulata /atacata ( in instanta )
de unul din mostenitori ?
Este posibil...orice act poate fi atacat....insa astea sunt singurele modalitati de a se transfer a un drept de concesiune. Dar daca tatal va doneaza amandorura cine sa atace?! Cine ar mai avea interes?! Sunteti doar doua fiice!
ContSters250994, utilizator
dar vandut, nu poate fi ?
Nu.
Multumesc enorm de mult pt. raspunsuri !