Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita pentru neplata rovinieta
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita pentru neplata rovinieta

Va rog sa-mi spuneti ce pot face .Am primit de la executor o hotarire a Judecatoriei prin care s-a dispus admiterea cererii si imputernicirea executorulu sa treaca la executare silita,(data in sedinta Camerei de Consiliu).Instanta a dispus aceasta ca raspuns la o adresa a executorului depusa la Judecatorie in august 2013.,pentru neplata unui p.v. a unei roviniete
DAR EU am facusem deja cerere de proces pentru procesul verbal de neplata a rovinietei din aprilie 2013.,cerere inregistrata la Judecatoria unde locuiesc .Anuntasem CNADNR ca este deschis proces
Deci daca era deja un proces pe rol ce pot face acum cu executarea silita pe care am primit- .o ? Va multmesc
buna ziua,
in acest caz executarea silita este nula. anuntati executorul de faptul ca executarea este suspendata de drept.
ContSters214341, utilizator