avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1174 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Norma de venit pentru codul caen 7112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Norma de venit pentru codul caen 7112

AM O INTREBARE
OARE PE ANUL 2014 NU VA INTRA LA NORMA DE VENIT (PENTRU PFA )
CODUL CAEN 7112 ???
NU MI SE PARE LOGIC CA SA POTI PE UN PFA SA CONSTRUIETI O CASA SI SA FI CU PFA-UL LA NORMA DE VENIT SI CA SA FACI DIRIGENTIA DE SANTIER LA ACEEA CASA (CONTRACT PE PFA )NU POTI FI LA NORMA DE VENIT (CI DOAR LA SISTEM REAL DE IMPOZITARE )
E POSIBIL CA PE 2014 SA SE REGLEZE ACEASTA ANORMALITATE ???

Alte discuții în legătură

Cum se stabileste incadrarea la norma de catre fisc grandanat grandanat Stie cineva cum stabileste administratia financiara regimul de impozitare pentru un PFA? sa zicem ca am situatia urmatoare, ipotetica, PFA cu : CAEN ... (vezi toată discuția)
Cod caen - diriginte de santier maria craciunescu maria craciunescu buna seara ....cine poate sa ma ajute si pe mine... rog, spuneti-mi si mie care este codul CAEN pentru diriginte santier in constructii? multumesc anticipat ! (vezi toată discuția)
De la norma de venit la sistem real MikePort MikePort Buna ziua, Dupa ultimele modificari se pare ca e sigur ca din 2012 nu va mai exista norma de venit in domeniul IT, indiferent de judet. Trecand de la norma ... (vezi toată discuția)