avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... asigurari RCA
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

asigurari RCA

Buna ziua,N. Petrica ma numesc ,am nevoie de un sfat calificat:azi 02.12.2013 se implinesc 90 de zile calendaristice de la avizarea unui accident cu dauna totala,raspunsul asiguratorului a fost ca-si cere scuze pentru intarziere -va plati imediat (in data de 19.11.2013),cererea de despagubire din 05.11.2013,va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac?

Alte discuții în legătură

Chemare in judecata societate asigurari maque maque Buna seara, La inceputul lunii Decembrie, anul trecut am avut un accident rutier in urma caruia autoturismul pe care il conduceam a fost avariat. Autoturismul ... (vezi toată discuția)
Cum obtin penalizarea de intarziere de la rca? dorin85 dorin85 am sa explic cronologic sirul evenimentelor: -28-08-2011 data accidentului, eu nevinovat; -02-09-2011 instiintarea mea , precum ca dosarul este oprit pt ... (vezi toată discuția)
Asiguratorul tergiverseaza inchiderea dosarului de dauna minos_dan minos_dan In data de 07.04.2008 am deschis dosar de daune la SC ARDAF SA, deoarece cel vinovat in producerea accidentului avea RCA la aceasta firma. Am avut surpriza sa ... (vezi toată discuția)