avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Explicatii decizie curtea de apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Explicatii decizie curtea de apel

La tribunal,ca instanta de fond, eu ca reclamant am cistigat.
Casa de pensii a facut recurs care s-a judecat la curtea de apel.
Pe portalul instantelor scrie asa:
Tip solutie: cu casare
Solutia pe scurt: - Admite recursul. Modifică în tot sentinţa recurată, în sensul că respinge cererea de nefondată.Irevocabilă.red.jud.MB(RD)

Ma puteti ajuta sa inteleg....am pierdut?
Cel mai recent răspuns: marusca , utilizator 17:23, 2 Decembrie 2013
Din nefericire ati pierdut - instanta a admis recursul paratei- recurente , a modificat in tot sentinta instantei de fond, iar pe fond a respins actiunea dvs. ca nefondata.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine a castigat acest proces? GabiM26 GabiM26 Cine a castigat acest proces: reclamantul sau recurentul? \\\\"Tip solutie: Recurs (alte soluţii) Solutia pe scurt: În rejudecare, după admiterea ... (vezi toată discuția)
Drepturi salariale pierdute la recurs jean.cristian jean.cristian Am castigat la fond si s-au virat in cont drepturile salariale. Ora estimata: 09:00 Complet: civil-LM4 amânări Tip solutie: Admite in parte ... (vezi toată discuția)
Eroare formulata intr-o decizie civila - help viorica56 viorica56 Buna seara va rog sa ma ajutati nu stiu ce am de facut si unde ar trebui sa apelez cu privire la o eroare formulata intr-o decizie civila. pronuntata de ... (vezi toată discuția)