Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cine a castigat acest proces?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cine a castigat acest proces?

Cine a castigat acest proces: reclamantul sau recurentul?
"Tip solutie: Recurs (alte soluţii)
Solutia pe scurt: În rejudecare, după admiterea recursului prin decizia civilă nr. xxxx pronunţată de Tribunalul X, respinge acţiunea ca fiind nefondată. Irevocabilă."

Povestea pe scurt. Am avut castig de cauza la judecatorie, apoi paratul a depus recurs la tribunal. In prima faza recursul a fost admis apoi s-a dispus rejudecarea tot la tribunal. S-au cerut noi probe inclusiv o expertiza. Recurentul parat a refuzat sa plateasca onorariul pentru aceasta expertiza si tribunalul a dat hotararea citata mai sus. Deci cine a castigat eu sau cel care a depus recursul? Care actiune e respinsa a mea sau recursul lui?
GabiM26, utilizator
A pierdut reclamantul, instanta de recurs schimband in rejudecare solutia instantei de fond, respingand actiunea. Cereti o copie dupa decizia Tribunalului ca sa va lamuriti, sa nu fie vreo eroare de transpunere pe portal a solutiei.