Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestator sau intimat?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestator sau intimat?

as vrea sa stiu cine sunt partile intr-un proces de rejudecare, pentru ca eu in prima faza sunt reclamant, care am castigat procesul la tribunal iar paratul a facut recurs la curtea de apel unde i s-a admis recursul si s-a trimis dosarul spre rejudecare la aceeasi instanta.(litigii de munca). s-a rejudecat dosarul insa nu inteleg decizia tribunalului care spune ca respinge contestatie( nu stiu care contestatie a mea de la tribunal sau a paratului de la curte) si obliga contestatoarea catre intimat la plata ch de judecata. as vrea sa stiu daca in situatia data sunt contestatoarea sau intimat? va multumesc din suflet
In recurs dvs. sunteti intimatul si partea adversa este recurent parat(contestator) deoarece contesta o decizie nefavorabila lui.Daca faceati si dvs. recurs se respectau partile si anume dvs erati recurent reclamant si partea adversa era recurenta parata.Daca s-a reluat procesul de fond la tribunal s-au pastrat partile din primul proces ceea ce inseamna ca acum v-a fost respinsa actiunea si acum dvs. trebuie sa faceti recurs.
FLORIN VASILIU, Consultant resurse umane
multumesc mult, oricum termenii ma depasesc
Daca dvs ati contestat decizia de incetarea a c.i.m, atunci sunteti contestatoarea ....