Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Data de revenire din Concediu de Crestere a Copilului ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Data de revenire din Concediu de Crestere a Copilului pana la 1 an

Copilul meu s-a nascut pe 7 Mai 2013.Am ales CCC de 1 ani.Am 2 intrebari:
1.Pot sa stau pana la sfarsitul lunii Martie 2014 in CCC,urmand ca de la 1 Aprilie sa reintorc la serviciu si sa beneficiez de stimulentul de 500 ron pana la 7 Mai 2015?
2.1.Tata ca sa beneficieze de CCC obligatoriu 1 luna,poate sa ia de la 1 aprilie 2014,iar cat timp este tata in CCC,am dreptul la stimulent(in luna respectiva)?
Multumesc.