Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs proces

am avut proces la 2 instante diferite, judecatorie respectiv tribunal, acum mai am dreptul la recurs la curtea de apel ?
Depinde ce actiune ati avut si ce cai de atac aveti la dispozitie.
Hotararea de la judecatorie ati atacat-o cu apel sau cu recurs la Tribunal?
cu recurs cred.
Daca ati atacat cu recurs sentinta de la judecatorie, atunci aceasta aramas definitiva la tribunal.
Nu mai puteti exercita calea de atac a recursului la Curtea de Apel.