avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 275 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare politie comunitara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare politie comunitara

Buna seara!
O persoana, fost cadru militar, actualmente pensionar a fost incadrata intr-o primarie de comuna ca politist comunitar. Nu stiu cum este incadrata acea persoana. Este legal sau nu?
Cel mai recent răspuns: teo1980 , utilizator 09:50, 6 Decembrie 2013
Este legala angajarea atata timp cat s-au respectat prevederile legale in materie.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mutare politist detasat Justitiarul711 Justitiarul711 Care este posibilitatea legala ca un politist detasat pe o perioada de 6 ani de la MAI la primarie, in cadrul Serviciul Public Comunitar Local de Evidenta a ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! parintii mei au achizitionat in 1991, cu plata in ... C.L. C.L. Buna ziua! Parintii mei au achizitionat in 1991, cu plata in rate, apartamentul in care locuiau deja (mentionez ca apartamentul era locuinta de serviciu, ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate m.a.i. ionica69 ionica69 Buna ziua, Actualmente sunt funcţionar public –poliţist- (am probleme medicale) si vă rog respectuos să-mi răspundeţi, dacă in baza legislaţiei ... (vezi toată discuția)