Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare politie comunitara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare politie comunitara

Buna seara!
O persoana, fost cadru militar, actualmente pensionar a fost incadrata intr-o primarie de comuna ca politist comunitar. Nu stiu cum este incadrata acea persoana. Este legal sau nu?
Este legala angajarea atata timp cat s-au respectat prevederile legale in materie.
Multumesc pentru raspuns.