Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinatati - indepartare caini de paza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinatati - indepartare caini de paza

Am o vecina iubitoare de animale . Aceasta re doi ciini mari asezati chiar linga gardul aleii ce desparte proprietatile , alee care ma duce acasa . Alee este la mine in curte iar ciinii sunt linga acest gard in cyrtea vecinei . Nu am nimic impotriva ciinilor dar miroase ingrozitor si ma sperie de fiecare data cind trec pe acolo . Sunt agresivi . Ce pot face legal sa o fortez sa ia ciinii de acolo . Nu vrea de buna voie .
Cainii respectivi sunt tratati corespunzator ? Au tot ce le trebuie ? In caz contrar ati putea incerca la protectia animalelor.

Altfel nu cred ca exista cai legale. Faptul ca va deranjeaza sau va sperie nu cred ca sunt motive suficiente. Tot vorba buna cred ca ar putea fi solutia. Poate reuseste sa le gaseasca un alt loc de adapost in curtea dansei.
Nu vrea sa -i mute....