Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

se mai poate face ceva legal in instanta pentru inscrierea masinii in 2014 ?
gabryel27, utilizator
Ati dat atat de putine date despre ce doriti, incat nu se poate raspunde decat laconic: DA, se pot inscrie masini in 2014!
imi cer scuze pentru putinele detalii,este vorba despre inmatricularea masinilor aduse din afara,vroiam sa stiu daca se mai poate ataca in instanta taxa de mediu!multumesc anticipat!
gabryel27 a scris:

imi cer scuze pentru putinele detalii,este vorba despre inmatricularea masinilor aduse din afara,vroiam sa stiu daca se mai poate ataca in instanta taxa de mediu!multumesc anticipat!

Ma poate ajuta cineva cu un sfat
Mi-a fost respinsa cererea de recuperare a taxei auto, pe motiv ca am platit taxa in ian 2013 si ca desi noua lege intra a intrat in vigoare la 01.03.2013, vechea lege a fost suspendata doar pana la 01.01.2013.

Multumesc