avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 955 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

se mai poate face ceva legal in instanta pentru inscrierea masinii in 2014 ?
Ultima modificare: Duminică, 8 Decembrie 2013
gabryel27, utilizator
Cel mai recent răspuns: titisor29 , utilizator 13:01, 9 Ianuarie 2014
Ati dat atat de putine date despre ce doriti, incat nu se poate raspunde decat laconic: DA, se pot inscrie masini in 2014!
imi cer scuze pentru putinele detalii,este vorba despre inmatricularea masinilor aduse din afara,vroiam sa stiu daca se mai poate ataca in instanta taxa de mediu!multumesc anticipat!
gabryel27 a scris:

imi cer scuze pentru putinele detalii,este vorba despre inmatricularea masinilor aduse din afara,vroiam sa stiu daca se mai poate ataca in instanta taxa de mediu!multumesc anticipat!


Ma poate ajuta cineva cu un sfat
Mi-a fost respinsa cererea de recuperare a taxei auto, pe motiv ca am platit taxa in ian 2013 si ca desi noua lege intra a intrat in vigoare la 01.03.2013, vechea lege a fost suspendata doar pana la 01.01.2013.

Multumesc


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2014 Ionutsro Ionutsro Bună ziua, doresc să știu dacă plătesc taxa pana în data de 15 martie 2014 și îi voi da în judecată o sa am câștig de cauza? (știu ... (vezi toată discuția)
Reuperare taxa auto 2010 nidac nidac Buna ziua, In ianuarie 2013 am solicitat in instanta recuperarea taxei auto (2061 Ron) platita in 2010 pentru un autoturism nou Ford Focus. Deoarece nu mai ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto (9/2012) platita dupa 01.01.2013 - cerere respinsa AlinMiclea AlinMiclea Buna ziua, Sper sa ma puteti ajuta in situatia urmatoare: Am depus la tribunal in iulie 2013 un dosar \\"standard\\" pentru recuperarea taxei auto ... (vezi toată discuția)