Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare punctaj pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare punctaj pensie

Buna ziua.Numele meu este Bucur Maria,pensionar limita de varsta din 7.07.2011 cu de pensie de 715 lei la o vechime de 27 ani 10 luni si 9 zile si cu un stagiu total de cotizatie 38ani 1luna si 15 zile ,va rog sa ma informati daca este corect calculat punctajul de 0,93775 si valoare punctului de pensie 762.10,deoarece consider ca este o eroare in acest calcul.,avand in vedere datele mai sus precizate.
Va multumesc si astept cu interes raspuns din partea dvs.
Vechime in munca = 27 ani,10 luni si 9 zile
Stagiul total de cotizare = 38 de ani,1 luna si 15 zile

De unde apare diferenta(10 ani,3 luni si 6 zile)intre cele doua ?

Perioada de 10 ani,3 luni si 6 zile este perioada in care am fost pensionata pe caz de boala.Multumesc.
Nu am control pe toate datele si elementele,dar este foarte posibil sa fie corect.