Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inscriere auto la primarie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inscriere auto la primarie

buna seara,as vrea sa-mi achizitionez un autovehicul luaz inscris in prealabil pe alta primarie decat sunt eu si as vrea sa-l trec pe numele meu la primaria de care apartin,este vorba despre un autovehicul de teren rusesc care vreu sa-l folosesc in deplasarile prin localitate,nu este utilaj agricol s-au altef de utilaj,este o masina de teren.Este posibil acest lucru si ce imi este necesar,va multumesc anticipat
Desfasurati procedura legala de inmatriculare auto
DA,multumesc mult,ma interesa mai amnuntit,daca stiam procedura nu mai intrebam,am vazut multe masini inscrise pe primarie si de asta am intrebat
Depinde de ce primarie apartii si ce pile ai acolo. Eu de exemplu am un ATV, cu motor de 400cc inscris pe primarie.
M-am dus pur si simplu cu actele la primarie si in 2 zile mi-au inmanat talonul.
Citeste si asta: [ link extern ]