Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Creditor la firma in insolventa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Creditor la firma in insolventa

Buna ziua tuturor!
Problema mea este urmatoarea: am lucrat ca subcontractor al unei mari firme romanesti care a intrat in insolventa.Nu am fost instiintati de catre administratorul judiciar inca,desi insolventa s-a pronuntat acum o luna. Exista facturi neachitate si file CEC refuzate la banca,din lipsa de fonduri. Va rog sa ma lamuriti care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez acum, ca si societate,pentru ca sunt in imposibilitatea de a-mi plati furnizorii,la randul meu, TVA s-a constituit oricum de plata,la fel si impozitul pe profit?
Va multumesc!
in cazul in care nu v-a fost comunicata notificarea privind deschiderea procedurii insolventei, puteti formula o cerere de inscriere a creantei dvs. in tabelul creditorilor cu solicitarea de a fi repus in termen.