avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Arhitect cladiri sau Proiectant Arhitect
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Arhitect cladiri sau Proiectant Arhitect

Buna ziua, dorim sa angajam perioada determinata un arhitect pentru un proiect.
Acesta va face doar proiectarea arhitecturii unei hale de depozitare.
Am primit diploma de studii superioare de arhitect, facultatea de arhitectura si sistematizare.
Vreau sa il trec ca si functie arhitect cladiri, in fisa postului sa ii trec doar ca Proiectează si redactează proiectele de arhitectura încredintate este ok?
Contractul va inceta de drept la momentul cand expira sau trebuie sa fac eu o decizie si sa o inregistrez in revisal dupa care o trimit catre ITM?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: nicoletaart , utilizator 15:39, 13 Decembrie 2013
Vreau sa il trec ca si functie arhitect cladiri, in fisa postului sa ii trec doar ca Proiectează si redactează proiectele de arhitectura încredintate este ok?

Este foarte bine ceea ce doriti sa mentionati in fisa postului.

Contractul va inceta de drept la momentul cand expira sau trebuie sa fac eu o decizie si sa o inregistrez in revisal dupa care o trimit catre ITM?

C.i.m. inceteaza de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat. Incetarea de drept se constata prin decizie emisa de catre angajator.

Incetarea c.i.m. se completeaza si se transmite in REVISAL la data incetarii.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa post arhitect solomcarmendamiela solomcarmendamiela va rog sa-mi trimite-ti fisa postului arhitect, si mai am o intrebare: fisa postului pentru arhitect debutant-aflat inca in stagiatura este diferita fata de ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal -decizie desfacere cim ioanaep ioanaep Buna ziua, Intrebarea mea este: cand trebuie transmis revisalul la ITM in cazul deciziei de desfacere a contractului de munca, ultima zi in care se lucreaza ... (vezi toată discuția)
Perioada preaviz Lizuca12 Lizuca12 Buna ziua, Spuneti-mi va rog daca am o cerere de deimise cu preaviz de 20 de zile lucratoare incepand de astazi dupa calculele mele azi fiind 03.03.2014 ... (vezi toată discuția)