Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Arhitect cladiri sau Proiectant Arhitect
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Arhitect cladiri sau Proiectant Arhitect

Buna ziua, dorim sa angajam perioada determinata un arhitect pentru un proiect.
Acesta va face doar proiectarea arhitecturii unei hale de depozitare.
Am primit diploma de studii superioare de arhitect, facultatea de arhitectura si sistematizare.
Vreau sa il trec ca si functie arhitect cladiri, in fisa postului sa ii trec doar ca Proiectează si redactează proiectele de arhitectura încredintate este ok?
Contractul va inceta de drept la momentul cand expira sau trebuie sa fac eu o decizie si sa o inregistrez in revisal dupa care o trimit catre ITM?
Va multumesc.
Vreau sa il trec ca si functie arhitect cladiri, in fisa postului sa ii trec doar ca Proiectează si redactează proiectele de arhitectura încredintate este ok?

Este foarte bine ceea ce doriti sa mentionati in fisa postului.

Contractul va inceta de drept la momentul cand expira sau trebuie sa fac eu o decizie si sa o inregistrez in revisal dupa care o trimit catre ITM?

C.i.m. inceteaza de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat. Incetarea de drept se constata prin decizie emisa de catre angajator.

Incetarea c.i.m. se completeaza si se transmite in REVISAL la data incetarii.
Va multumesc!