Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor deces
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor deces

Buna seara! Mama mea pensionar a decedat in 21 noiembrie,iar pe 26 noiembrie am depus actele pt ajutorul de deces.De la Casa de pensii locala Petrosani mi-au spus ca voi primi ajutorul intre 23-28 decembrie si mi-au dat un bon de intrare cu nr.16946. De ce atat de tarziu cand in legea 263/2010 la art.129 spune ca se acorda in termen de 24 de ore de la data depunerii documentelor? Astept un raspuns! Multumesc!
Probabil din lipsa fondurilor necesare vi s-a dat un termene asa de lung. Va puneti adresa Casei Nationale de Pensii Publice - for superior caselor de pensii judetene.
e-mail: petitii.sesizari@cnpas.org