avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Care este treaba cu banii dati dupa absolvirea unui ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Care este treaba cu banii dati dupa absolvirea unui curs?

Am vazut ca exista cursuri care dupa absolvire asigura cursantilor o indemnizatie de cateva sute de lei.

Poate sa imi spuna cineva de unde vin acei bani?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 09:19, 14 Decembrie 2013
Dumneavoastra unde ati vazut?
Chiar acum cateva minute urmeam pe youtube un clip video despre un astfel de curs: curs de ingrijire copii.

Daca imi este permis, atasez si link-ul ?
Exista proiecte implementate si finantate de POSDRU, care ofera aceasta oportunitate. Nu toate proiectele au prevazute aceste subventii, si nu toate liniile de finantare au ca eligibila cheltuiala cu aceste subventii.
Pe dvs va intereseaza de unde vin banii? Acesti bani sunt prevazuti in bugetele proiectelor finantate de FSE prin programul operational POSDRU.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nereguli subventii cursuri u.e mirela 20 mirela 20 Buna seara, Am participat la un curs de calificare profesionala a unui proiect a fondurilor U.E. Mai exact am fost la ANOFM si cei de acolo mi-au facut ... (vezi toată discuția)
Plata subventii posdru ContSters143145 ContSters143145 [b]Cui trebuie sa ma adresez [/b]pentru a verifica daca firma la care am urmat cursuri de calificare in cadrul POSDRU a primit sau nu subventiile acordate ... (vezi toată discuția)
Cursuri finantate din fonduri structurale europene gbrlcostache gbrlcostache Am facut un curs gratuit printr-o firma de formare profesionale din orasul meu.La inscriere ni s-a spus ca acest curs este gratis si la sf. lui ni se ... (vezi toată discuția)