Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Care este treaba cu banii dati dupa absolvirea unui ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Care este treaba cu banii dati dupa absolvirea unui curs?

Am vazut ca exista cursuri care dupa absolvire asigura cursantilor o indemnizatie de cateva sute de lei.

Poate sa imi spuna cineva de unde vin acei bani?
Multumesc!
Dumneavoastra unde ati vazut?
Chiar acum cateva minute urmeam pe youtube un clip video despre un astfel de curs: curs de ingrijire copii.

Daca imi este permis, atasez si link-ul ?
Exista proiecte implementate si finantate de POSDRU, care ofera aceasta oportunitate. Nu toate proiectele au prevazute aceste subventii, si nu toate liniile de finantare au ca eligibila cheltuiala cu aceste subventii.
Pe dvs va intereseaza de unde vin banii? Acesti bani sunt prevazuti in bugetele proiectelor finantate de FSE prin programul operational POSDRU.