Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ce se intampla daca nu pot respecta angajamentul de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ce se intampla daca nu pot respecta angajamentul de plata ?

Am un dosar de executare silita la un executor si nu mai pot sa platesc rata care o am in angajamentul de plata.ce se poate intampla daca platesc mai putin fiind in somaj acum.Va multumesc.
Buna ziua,
Luati legatura cu Executorul, expuneti-va situatia financiara si negociati o esalonare a platii debitului.
Cu stima,
daca aveti bunui executabile mobile sau imobile, executorul probabil ca nu va dori sa va esaloneze. daca nu sigur va dori.

executorul trece la executarea bunurilodr imobile
Vi se poate accepta o recalculare a ratei pe care o platiti conform angajamentului actual (in cazul in care creditorul este de acord) sau se va continua executarea bunurilor si veniturilor dvs (cand le veti realiza).