Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Deschidere pozitie la primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Deschidere pozitie la primarie

Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare : Pot sa-mi deschid pozitie la primaria de unde apartin eu locuind in casa cu parintii, ai au partea lor(bucataire , baie camera de zi, camara) iar eu cu sotia si fiica (camere, baie, s.a.)?.Casa e intabulata pe parinti iar ei sunt de acord cu deschiderea acestei pozitii! Ce trebuie sa fac?
Pentru a avea rol fiscal este nevoie sa dovediti calitatea de proprietar al imobilului respectiv. Actele prin care dovediti acest fapt sunt actele de proprietate ale imobilului, (dupa caz):
- Contract vanzare cumparare,
- contract de schimb,
-contract de donatie,
-certificat de mostenitor,
-hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila,
-proces verbal de licitatie,
-act de adjudecare,
-contract de leasing,
-contract de concesiune,
- autorizatie de construire