Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Divizare firma taxi
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Divizare firma taxi

O societate comerciala srl cu asociat unic detine 6 autoturisme si sase locuri aferente autorizate pentru activitatea de taxi. Se doreste divizarea societatii si prin aceasta oferirea unui autoturism plus locul autorizat unei noi societati cu asociat si administrator diferit. Rog daca stie cineva:
1. Procedura la Registrul comertului precum si costurile
2. Procedura contabila
3. Durata etapelor.
4. Costul final al procedurilor

Multumesc!
Chiar asa dificila este problema sau n-am nimerit site-ul cu specialisti?