Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de mediu auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de mediu auto

Am cumparat un autoturism din strainatate....

Sint tutorele legal al mamei,incadrata cu handicap grav si drept de insotitor...nu se poate deplasa singura si necesita ingrijire si supraveghere permanenta.

INTREBARE.
-cum pot inscrie acest auto. fara a plati taxa de mediu,fara a modifica si adapta masina....eu o voi conduce si folosi pentru si in beneficiul mamei(pot transporta caruciorul tot ce mai este necesar....)..

CU MULTUMIRI !

LA MULTI ANI ! ! !
Am citat din legislatia cadru aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

Sper sa fie de ajutor! Succes!