Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Redeschiderea U.P. in cazul infractiunii de lovire si ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Redeschiderea U.P. in cazul infractiunii de lovire si alte violente

In cazul in care am descoperit probe sau imprejurari noi , care este perioada in care pot cere redeschiderea U.P.pt. lovire si alte violente - 15 zile IML ?

Am apelat la serviciile unui detectiv particular, iar respectivii au fost filati, li s-a pus o fata pe cap, si au recunoscut.Cu filmarea m-am dus la politie, si-au recunoscut intr-un proces verbal ca isi insusesc vina si ca le pare rau. Ei la inceput nu au recunoscut, si au scapat. Respectivii au fost inregistrati si pt. droguri... tot din cauza respectivului detectiv, asa si-au recunoscut si fapta comisa asupra mea :)

Nu vreau sa-i las sa scape atat de usor...
saaaaaaaaapoiii, utilizator
In ordonanta (sau rezolutia) primita de la procuror aveti un termen. Totusi, faceti o cerere catre primul procuror al parchetului. Bafta!
Mergeti si vorbiti cu procurorul.