Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit forfetar 2014
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit forfetar 2014

IMPOZIT FORFETAR 2014

LEGE pentru modificarea şi completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal

Textul de lege, precum si metodologia de calcul a impozitului forfetar pentru urmatoarele coduri CAEN:

4520 – „Întreţinerea şi repararea autovehiculelor”,
5510 – „Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare”,
5520 – „Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată”,
5530 –„ Parcuri pentru rulote, campinguri şi tabere”,
5590 – „Alte servicii de cazare”,
5610 – „Restaurante”,
5621 – „Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente”,
5629 – „Alte servicii de alimentaţie n.c.a.”,
5630 – „Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor”;

Textul de lege il puteti descarca de aici
www.avocatnet.ro/content/con...
ContSters307306, utilizator
Daca puteti sa precizati daca a fost transpusa aceasta prevedere intr-o ordonanta de urgenta sau e un proiect de lege care trebuie sa fie aprobat in Parlament? Sau a fost deja aprobat in Parlament caci altfel nu se aplica de la 1 ianuarie 2014.
Este un Proiect de Lege aprobat de Guvern.
Propunerea de act normativ va fi trimisă Parlamentului și va intra în procedura de urgenţă pentru dezbatere şi adoptare.