Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pierderea registrului zilnic casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pierderea registrului zilnic casa de marcat

Buna ziua, am pierdut cateva jurnale electronice -rapoate zilnice de la casa de marcat. ce se poate face? l-a sfarsitul raportului zilnic de pe bonul de marcat apare un total general deci se stie suma care ar fi pe celele ce s-au pierdut. cum procedez sa inregistrez in contabilitate? - este vorba de un II in sistem real.
Multumesc
Nu aveti rola martor de la casa de marcat? Faceti copii xerox si atasatile la registrul jurnal de incasari si plati. Oricum mai aveti si raportul scos la sfarsit de luna pe care sa-l pastrati si unde se vede incasarile din acea perioada.