Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de invaliditate nu beneficiaza de asigurare de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de invaliditate nu beneficiaza de asigurare de sanatate

Buna seara Persoana pensionata invaliditate din 06 09 2013 nu apare asigurata la medicul de familie pentru eliberarea retetei lunare de tratament cu pensia de 515 lei A luat legatura cu CJAS si i s a cerut sa sa achite contributia pe trei luni inaintea intrarii la pensie respectiv iune iulie august pentru a i se elibera adeverinta de asigurat E corect #-o
gavrilelena28, utilizator
Luati legatura cu Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate.
gavrilelena28 a scris:

Buna seara Persoana pensionata invaliditate din 06 09 2013 nu apare asigurata la medicul de familie pentru eliberarea retetei lunare de tratament cu pensia de 515 lei A luat legatura cu CJAS si i s a cerut sa sa achite contributia pe trei luni inaintea intrarii la pensie respectiv iune iulie august pentru a i se elibera adeverinta de asigurat E corect #-o

Du cum am scris a luat legatura cu CJAS si i s a cerut sa sa achite la finante suma de 178 lei pentru 3 luni dinaintea intrarii la pensie Mentionez ca pana la acea data s a platit CAS de catre persoana MULTUMESC
Daca in acele 3 luni nu a fost salariat, deci nu a fost asigurat, atunci este legal ce spune CJAS.