Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cont blocat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cont blocat

buna seara...eu si cu sotul meu avem luata locuinta prin "prima casa" intre timp sotul meu a mai avut o rata de unde a cumparat ceva si nu a mai platit de vreun an si ceva...in decembrie cand am platit rata la apartament ni s-au blocat banii in cont...ce trebuie sa faca sa i se deblocheze conturile de pe numele lui?? (daca vorbim cu cei la care nu a platit rata,sa platim pe fiecare luna o suma pana se achita se poate sa ne deblocheze contul?)si de ce pana acum nu ia blocat contul daca hotararea este venita de aproape un an??? multumesc
Este legal sa va execute orice bun pe care il aveti in prorpietate, daca ati semnat impreuna, sau orice bun al sotului, daca a semnat doar dansul. Daca banca unde aveti creditul prima casa nu are ipoteca pe cont, o sa treaca si ei la executare, deoarece banii de rata vor merge la poprire.