avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Completare declaratie 112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Completare declaratie 112

un angajat care are primele 10 zile lucrate normal = 8 ore/zi
urmatoarele zile are modificare prin act aditional de trecere la timp partial de lucru cu 2 ore/zi
cum se completeaza D112 in acest caz?
se pune angajatul de 2 ori? o data cu program normal si orele lucrate aferente si o data cu program partial si orele aferente?

multumesc.

Alte discuții în legătură

Control itm adrianabresug adrianabresug am avut control de la itm si am primit sarcina de a face la CIM cu timp partiel de 4ore/zi repartizarea programului de lucru si conditiile in care se poate ... (vezi toată discuția)
Completare in d112 a unui cim 2 ore/luna Michaela_D Michaela_D Buna ziua, Spuneti-mi va rog cum se completeaza in D112 un CIM cu 2 ore /luna. In sectiunea A la pct.3 \"tip contract\" ce se trece ? partial 1 ora; partial ... (vezi toată discuția)
Modificare salariu la mijlocul lunii -urgent aurora draghici aurora draghici Buna ziua. Patroana firmei unde imi desfasor activitatea a dispus modificarea salariului brut si a timpului de lucru pentru un angajat incepand cu 16.06.2009. ... (vezi toată discuția)