Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... recurs
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

recurs

buna ziua,va rog sa ne ajutati nu intelegem sensul,, Pentru a se răspunde la excepţia nulităţii pentru nemotivarea recursului invocată de instanţă''va multumim
Recursul este nul dacă nu a fost motivat în termenul legal, cu excepţia cazurilor prevăzute în alin. 2. (art.306 alin.1 C.proc.civ.) . Aşadar, dacă recurentul nu-şi motivează recursul sau nu îl motivează în termen – şi nici nu s-au ivit motive de ordine publică – el nu va mai putea să-l motiveze oral sau să dezvolte oral motivele depuse după împlinirea termenului de motivare , întrucât recursul este nul .
multumesc, pentru ajutor