Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Magazin cu produse din Italia
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Magazin cu produse din Italia

As dori mai multe informatii cu privire la contabilitatea si fiscalitatea in cazul unui magazin specializat in articole de import.
-forma de organizare (II;PFA;SRL)
-taxe si impozite datorate
-documentatia necesara importului etc.:O
Nu prea se poate. Vreti cam tot codul fiscal explicat in cateva randuri....
ROBERTBLUE81 a scris:

Nu prea se poate. Vreti cam tot codul fiscal explicat in cateva randuri....

Deci: ”studiaza codul fiscal” ar fi raspunsul potrivit. Multumesc.:flowersblue:
Nu. Raspunsul potrivit este sa contactati un contabil, sa-i explicati ce vreti sa faceti ( operatiunile pe intelesul dvs) sa i da-ti cateva date ( valori, angajati etc... ) si el studieaza CF si va propune cea mai avantajoasa modalitate.
Nu exista o "reteta de succes". Nu se poate explica in cateva randuri ce ati intrebat aici.