Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Contabil sef la institutie publica
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Contabil sef la institutie publica

Buna ziua,
Exista vreo incompatibilitate intre functia de contabil sef al unei intitutii publice cu faptul ca , contabilul detine si un birou individual de contabilitate, atata timp cat biroul nu presteaza pentru institutia respectiva? daca da poate ma ajutati cu vreun act normativ in care se precizeza acest lucru. va multumesc.
Revin: exista incompatibilitate inre functia de contabil sef la o institutie(nu este functionar public) si faptul ca el detine si un birou personal de contabilitate...?