Forum Discuţii juridice Executare silită Perimare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Perimare executare silita

Intrebare:
Daca incuviintarea executarii silite a fost data pe 01.03.2013, executorul m-a insttintat pe data de 01.05.2013 ca ma executa silit, dar nu facut nimic in acest sens pana la 15.01.2014 , mai poate sa intreprinda ceva folosinduse de incuviintarea de pe 01.03.2013? Indata se face un an de la incuviintare.
As mai adauga ca am facut contestatie la execuatere inregistrata pe 01.06.2013, fara a cere anularea executarii, nu am platit nici o cautiune sau taxa de judecare, contestatie respinsa pe 01.11.2013 ca tardiv formulata.
Il oprea ceva pe executor sa recupereze banii de la mine?
Multumesc. Asta era raspunsul pe care il asteptam.