Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... demisie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

demisie

cum se poate demisiona dintr-o firma atunci cand esti numit administrator prin act constitutiv
Va depuneti demisia, probabil veti avea un termen de preaviz de 30 de zile, timp in care trebuie schimbat actul constitutiv.
Presupun ca sunteti si angajat cu CIM pe postul respectiv......in acest caz DA, se poate demisiona cu respectarea termenului de preaziv, ce nu poate sa fie mai mare de 30 de zile calendaristice.
nicu1506 a scris:

cum se poate demisiona dintr-o firma atunci cand esti numit administrator prin act constitutiv

Nu trebuie sa demisionati. Este suficient sa notificati firma cu privire la renuntarea dumneaoastra la mandatul de administrator.
multumesc ptr raspuns dar asociatul nu vrea acest lucru respectiv demisia si ca atare nu stiu cum se poate schimba actul constitutiv(lui ii convine situatia dar mie nu0