avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Expert contabil cu calitatea de administrator SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Expert contabil cu calitatea de administrator SRL

Buna ziua,

Ma poate cineva ajuta cu un raspuns la intrebarea:
Intr-un SRL cu 2 asociati ( 50/50 parti sociale fiecare ) daca unul din asociati este Expert Contabil si tine si contabilitatea firmei, poate indeplini si functia de administrator al societatii?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Incompatibilitate functii? alexeevici alexeevici Buna ziua, Intr-un SRL cu 2 asociati ( 50/50 parti sociale fiecare ) daca unul din asociati este Expert Contabil si tine si contabilitatea firmei, poate ... (vezi toată discuția)
Cum ies dintr-o firma in care sunt asociat alextuturiga alextuturiga Buna ziua, Am intrat intr-un SRL si am 10% din el si sunt administrator. Am semnat cateva contracte si acte pana acum. 1. As dori sa ies din firma si nu ... (vezi toată discuția)
Prestare servicii contabile - srl fara angajati Andreea.U Andreea.U Buna ziua, Am cateva intrebari legate de infiintarea unui SRL fara angajati cu scopul tinerii contabilitatii la alte entitati. Eu am finalizat studiile ... (vezi toată discuția)