Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Proiect de lege
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Proiect de lege

Buna seara
Stie cineva depre Proiectul de lege propus de mai multi senatori si avizat favorabil , miercuri , de guvern " Guvernul este de acord ca administratorii de blocuri sa fie obligati sa prezinte date financiare , sa informeze trimestrial pe proprietariilocuintelor despre situatia fondurilor , conturilor bancare , a salariilor si lucrarilor angajate ,."
In document se propune ca administratorii sa fie obligati sa aduca la cunostiinta trimestrial proprietarilor din cadrul asociatiei de care raspund , printr o formula aleasa de catre proprietari ( e-mailuri sau in scris ) a situatiei financiare , respectiv situatia plati facturilor , a conturilor bancare , a dobanzilor aferente conturilor deschise , a platilor salariale , a restantelor la facturi si a lucrarilor angajate din punct de vedere financiar ,sub semnatura administratorului , a presedintelui , a cenzorului
Acest articol a aparut in MEDIAFAX azi 15.01.2014 dupa ora 17
Intreb : oare sa fie adevarat acest articol ? astept alte reactii
Studiati proiectul de completare la L nr 230/2007
[ link extern ]