Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Import cereale din Moldova
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Import cereale din Moldova

Buna ziua,

Sunt interesat sa import cereale din Republica Moldova.

Ma intereseaza sa aflu care sunt costurile aferente, Tva etc.

Am incercat sa ma interesez la institutiile statului dar e mai simplu sa ma duc pana la vama sa intreb.

Cu respect,
TVA in vama, taxe import( nu stiu care sunt dar va lamuresc cei din vama imediat)
taxarea inversa la cereale nu se aplica la importuri.
[ link extern ]