Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Spatiu public din fata casei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Spatiu public din fata casei

Anul acesta am ridicat o cladire pe proprietatea mea de teren urmand a deschide un supermarket... Acum s-a ajuns in momentul in care trebuie amenajata parcarea. Gardul care despaartea proprietatea mea de cea publica l-am daramat pt aspect si pt a fi mai usor utilizabila parcarea .De ieri am incput sa turnam beton insa azi au venit 2 oameni dela primarie care erau RAU INTENTIONATI sa ne spuna ca nu avem voie sa modificam spatiul public (noi neturnand nici macar un metru de beton pe spatiul public inca) si ca gardul nu trebuia stricat...Care este legea in aceasta privinta avand in vedere ca eu vreau SA AMENAJEZ spatiul public din fata cladirii pt ca e doar noroi ,nici de cum sa il distrug !!!! dar cu gardul despartitor ? multumesc!
islagall, utilizator
pentru demolarea gardului intradevar va trebuie autorizatie de demolare, iar pentru faptul ca amenajati terenul d-voastra ca loc de parcare sa-si vada de treburile lor d-nii d la primarie ca bat campii.
AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN, Avocat
SI pe terenul care e in fata cladirii ,care o parte este se pare in administratia publica nu am voie sa torn beton si sa fac rigola asta pt a aspect si pt a fi in folosinta oricui care vrea sa-si parcheze masina in acel loc si nu in parcarea de pe spatiul meu ....?
islagall a scris:

SI pe terenul care e in fata cladirii ,care o parte este se pare in administratia publica nu am voie sa torn beton si sa fac rigola asta pt a aspect si pt a fi in folosinta oricui care vrea sa-si parcheze masina in acel loc si nu in parcarea de pe spatiul meu ....?

aveti autorizatie de constructie pentru parcare?