avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1620 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Coasigurat pe asigurare de sanatate a sotului
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Coasigurat pe asigurare de sanatate a sotului

Buna seara ,as dori sa imi raspundeti la o intrebare: eu cu sotul meu nu avem asigurare de sanatate ,nu suntem angajati, daca sotul meu plateste asigurare de sanatate devin si eu coasigurat sau nu ?

Alte discuții în legătură

Plata contributiilor de asigurari sociale de sanatate ion emil ion emil Buna seara. Am urmatoarea intrebare. Sotia mea a terminat perioada de somaj,si doreste sa plateasca contributia la asigurarile de sanatate din mana. In ultimii ... (vezi toată discuția)
Asigurare in sistemul public de sanatate camellia_camy camellia_camy As dori sa va rog daca se poate sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare: In cazul in care sotia este incadrata cu carte de munca si plateste asigurarile la ... (vezi toată discuția)
Coasigurat in sistemul de asigurari de sanatate valtercioata74 valtercioata74 In cazul in care sotul beneficiaza de concediu de crestere a copilului, sotia care nu lucreaza nicaieri (nu are nici un venit) este sau nu coasigurata in ... (vezi toată discuția)