Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Restrangere activitate invatamat
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Restrangere activitate invatamat

In comuna sunt 10 invatatori . Un post se va desfiinta din motive de copii sub normativ .In comuna nu este disponibil niciun post de invatator iar cel in cauza nu are o alta specializare pentru gimnaziu .Ar fi la dispozitie rezerva de la primar dar nu este sigura durata . Toti invatatorii ( 10 ) vor intra in competitie pentru a se stabili cine va pleca sa solicite rezolvarea la ISJ ?
Nu se poate. Nu se poate prevedea in ROI peste metodologie.