Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii Consilier orientare privind cariera cor 242306
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii Consilier orientare privind cariera cor 242306

Va rog frumos sa-mi spuneti cat mai repede posibil daca pentru incheierea unui contract de munca cu Functia (meseria) Consilier orientare privind cariera conform Clasificarii Ocupatiilor din Romania 242306 sunt necesare studii superioare sau se poate incheia si pentru o persoana cu nivrl de studii mediu.

Va multumesc anticipat!
Toate cele bune!
sau unde sa caut? am gasit ca unele cursuri de calificare pentru aceasta meserie se fac cu studii medii iar altele doar cu studii superioare. pentru contract individual de munca ce studii sunt necesare pentru consilier orientare privind cariera?
Nivelul de instruire este cel stabilit de metodologia Clasificarii Ocupatiilor din Romania.
cod COR 242306 - Consilier orientare privind cariera
" Grupa majora 2 - Specialisti in diverse domenii de activitate
Nivelul de instruire: 4 (studii superioare)
Subgrupa majora 24 - Specialisti in domeniul administrativ-comercial
Grupa minora 242 - Specialisti in domeniul administrativ
Specialistii in domeniul resurselor umane si de personal furnizeaza servicii legate de politicile de personal, cum ar fi recrutarea sau dezvoltarea personalului, analize ocupationale si orientare profesionala."