avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1126 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Recuperare bani din Bulgaria
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Recuperare bani din Bulgaria

Buna. In 2013 societatea mea a vandut un produs in Bulgaria doar in baza unor facturi fiscale - fara contract de vanzare cumparare. Societatea bulgara a prezentat o copie dupa un OP ca si cum s-ar fi efectuat plata. Dar in cont, la revenirea in Romania, surpriza! nu era achitat nici o suma de rest plata. (doar avansul initial).
Intrebare:
1 - cum imi pot recupera creanta actuala?
2 - cum ma pot pune la adapost in viitor de astfel de parteneri de afaceri externi?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Flavius1984 , utilizator 09:00, 27 Ianuarie 2014
Nu trebuie sa va suparati, ce-i care scriu pe acest site o fac din dorinta de a ajuta in mod gratuit.

Aveti un PM cu raspunsul la intrebarile dvs.

Cu stima.
Ultima modificare: Luni, 27 Ianuarie 2014
Flavius1984, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare activitate comerciala - cum fac? lumierre lumierre Nu am mai vandut niciodata nimic, nu am lucrat in vanzari - habar nu am de unde sa incep. Vreau sa import un produs bulk pe o firma pe care o sa o infiintez ... (vezi toată discuția)
Infiintare microferma alliens12 alliens12 buna... numele meu este iulian si sunt din botosani..recent am vb cu un prieten si neam hotarat sa incercam sa facem dosar pentru fondusri ... (vezi toată discuția)
Eterna problema a tepei pe okazii images images Nu o pot numi teapa, mai repede minciuna cu intentie, insa pe scurt relatez intamplarea: am avut listat pe okazii un produs si, la un moment dat, m-am trezit ... (vezi toată discuția)