Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Recuperare bani din Bulgaria
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Recuperare bani din Bulgaria

Buna. In 2013 societatea mea a vandut un produs in Bulgaria doar in baza unor facturi fiscale - fara contract de vanzare cumparare. Societatea bulgara a prezentat o copie dupa un OP ca si cum s-ar fi efectuat plata. Dar in cont, la revenirea in Romania, surpriza! nu era achitat nici o suma de rest plata. (doar avansul initial).
Intrebare:
1 - cum imi pot recupera creanta actuala?
2 - cum ma pot pune la adapost in viitor de astfel de parteneri de afaceri externi?

Multumesc!
Nu trebuie sa va suparati, ce-i care scriu pe acest site o fac din dorinta de a ajuta in mod gratuit.

Aveti un PM cu raspunsul la intrebarile dvs.

Cu stima.
Flavius1984, utilizator