Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Chemarea in garantie a partii care a incasat rovigneta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Chemarea in garantie a partii care a incasat rovigneta

am un pvcontraventie pentru neplata rovigneta .
in realitate rovigneta a fost platita insa cei care au incasat rovigneta au incasat gresit adica au incadrat masina la o categorie mai mica si au incasat mai putin . acum noi primim amenda ca nu e platita rovigneta .
am facut plangere impotriva procesului verbal de contraventie insa ,
ma gandesc sa chem in garantie societatea care a emis rovigneta . merge ??????

[Mesaj editat - 1.2. din regulament: Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, sau cu alte artificii este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.]
Gabriela Pintea, Consilier juridic