Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inchiriere garsoniera ipotecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inchiriere garsoniera ipotecata

Buna seara!
Acum 6 ani, am cumparat o garsoniera cu credit ipotecar , pe o perioada de 30 ani. Legal, mi se permite sa inchiriez garsoniera?
O seara minunata!
Nelly37, utilizator
Avand calitatea de proprietar,aveti dreptul sa incheiati contract de locatiune
de ce nu....cine te opreste ? esti coproprietar , n-are nimei motiv sa iti interzica ! gandeste-te la masinile luate in leasing de firme de transport , care la randul lor , le inchiriaza sub contract , altor firme !!!

[Editat - va rog sa aveti in vedere Regulamentul de postare in forum, care spune la pct. 1.2. ''Scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, sau cu alte artificii este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.'']
Ares-3, moderator
Acum cateva luni, am cumparat un apartament prin programul prima casa. Banca imi interzice ca in urmatorii 5 ani, sa vand sau sa inchiriez acel apartament.