Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Schimbare incadrare administrativ teritoriala a unui ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Schimbare incadrare administrativ teritoriala a unui imobil

Ce este de facut daca autoritatile locale au schimbat incadrarea administrativ teritoriala a blocului in care locuim, din Sat Dudu, Coumuna Chiajna (asa cum figura la data vanzarii si asa cum e trecut in actul de vanzare-cumparare) in Sat Rosu, Comuna Chiajna. Ce trebuie sa facem noi, ca proprietari?
Mentionez ca adresa imobilului in care locuim a ramas aceeasi (strada, numar, bloc), dar s-a schimbat localitatea.
Multumesc anticipat!
Daca in cartea funciara imobilul este trecut cu adresa veche atunci in baza unei adeverinte eliberate de primaria comunei Chiajna, in care sa se specifice adresa actuala, se poate face actualizarea datelor de carte funciara.