Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Neconcordanta intre adresa de pe aut de constructie si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Neconcordanta intre adresa de pe aut de constructie si adresa actuala

Am si eu o situatie diferita: vreau sa schimb sediul social al unui SRL, insa pe autorizatia de constructie adresa este Com. Fantanele, sat Ungureni, iar in momentul de fata s-a schimbat denumirea Comunei din Fantanele in Vadu Sapat, adresa corecta actuala fiind Com. Vadu Sapat, Sat Ungureni. Ce este de facut in situatia actuala, avand in vedere faptul ca adresa de pe actul constitutiv si de pe hot AGA trebuie sa fie aceeasi cu adresa de pe autorizatia de constructie??
Actele vor reflecta denumirea noua, iar ca dovada a sediului se prezinta actele cu denumirea veche plus o adresa de la administratia locala prin care se atesta schimbarea denumirii comunei.
Dap, am sunat mai devreme la Registrul Comertului si tot asa mi-au spus sa le duc o adeverinta de la Primaria in care sa se specifice ca s-a schimbat denumire comunei. Multumesc foarte mult! :D