Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare asistent medical pensionar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare asistent medical pensionar

Ce as dori eu sa stiu:cum pot sa o iau pe mama mea(asistent medical in pensie de batranete) sa lucreze cu mine in cabinet medical, fara sa ii fac contract de munca?Ce forme legale exista?(contract de voluntariat, plata la ora?)Pe mine ma intereseaza sa nu platesc dupa ea...
Nu exista nicio forma legala, in sensul mentionat de dvs.
Cum ma sfatuiti sa procedez cu angajarea?multumesc
Sa se incheie un c.i.m. cu timp partial sau cu norma intreaga.