Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare produse de firma online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare produse de firma online

Buna ziua,
as dori sa stiu daca este legal sa vand online in Romania diverse branduri de renume (de ex: Adidas, DKNY, etc).
pot , de ex, sa cumpar simplu din afara tarii si apoi sa vand online la noi sau trebuie sa iau contact direct cu fiecare din firmele in parte?

Multumesc
Am aceeasi intrebare. E vreun specialist in juridic si care poate da un raspuns fundamentat legal? Multumesc anticipat.

oana_miew a scris:

Buna ziua,
as dori sa stiu daca este legal sa vand online in Romania diverse branduri de renume (de ex: Adidas, DKNY, etc).
pot , de ex, sa cumpar simplu din afara tarii si apoi sa vand online la noi sau trebuie sa iau contact direct cu fiecare din firmele in parte?

Multumesc