avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Autorizatie de libera practica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Autorizatie de libera practica

Buna seara!! Imi puteti spune, va rog, care este diferenta intre autorizatia de libera practica pentru un asistent medical de farmacie si certificatul de membru OAMGMAMR pentru asist med de farmacie?? Va multumesc!!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:43, 27 Ianuarie 2014
Pentru eliberarea Certificatului de Membru in cazul asistenților medicali generaliști, moașelor și asistenților medicali care nu dețin Certificat de Membru, este necesara si Autorizatia de libera practica.

Autorizatia de libera practica se acorda de catre Ministerul Sanatatii, pe baza urmatoarelor acte:
a) titlurile oficiale de calificare in profesia de asistent medical si, respectiv, titlurile oficiale de calificare in profesia de moasa, prevazute de prezenta lege;
b) certificatul de cazier judiciar;
c) certificatul de sanatate fizica si psihica;
d) avizul Ordinului Asistentilor Medicali si Moaselor din Romania.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alp xert xert pentru asitent de farmacie trebiue sa ai alp? si de unde se poate lua (vezi toată discuția)
Autorizatie libera practica Simona77bis Simona77bis Buna ziua, am terminat in urma cu 5 ani postliceala de farmacie, dar nu am practicat niciodata. Acum imi caut de lucru, dar am aflat ca trebuie sa ma inscriu ... (vezi toată discuția)
Certificatul de libera practica farmacist ely1993x ely1993x Buna seara! am si eu o nelamurire lucrez intr-o farmacie ca asistent de farmacie, de un an fara ca sa mi sa ceara certificatul de libera practica! Intrebarea ... (vezi toată discuția)