Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare si incheiere cim in aceeasi zi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare si incheiere cim in aceeasi zi

Buna ziua!
Am urmatoarea problema:
- un cim expira pe data de 06.02.2014 si trebuie incetat deoarece nu mai poate fi prelungit( este al 2 lea cim consecutiv pe durata determinata si a fost prelungit pana la maxim 12 luni) .
- apoi inchei un alt cim tot pe durata determinata de 2 luni ( al 3 lea cim consecutiv) cu data de 06.02.2014.
- cand dau revisal pentru incepere activitate ? ca daca incepe cu data de 06.02.2014, ar trebuie transmis revisal cu data de 05.02.2014.

dupa parerea mea, in data de 05.02.2014 trebuie operata si incetarea si angajarea ambele cu data de 06.02
revisalul la incetare se transmite in ziua incetarii, nu?
Intr-adevar, incetarea c.i.m. se completeaza si se transmite in REVISAL la data incetarii c.i.m.
ana-cer, moderator
multumesc, si cu transmiterea revisal pt. urmatorul cim, cum procedez?
Angajarea unui salariat se completeaza si se transmite in REVISAL cel tarziu in ziua lucratoare anterioara inceperii activitatii de catre salariatul in cauza.