Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Aplicare NCP
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Aplicare NCP

Noul Cod Penal 01 .02.2014 se refera si la sentintele cu suspendare , 3 ani +4 incercare !?!
astep un raspuns daca se poate :D:) .
Va Multumesc Anticipat !!!
Gabriela Mihai, Avocat
La ce va referiti, mai exact?
Am 3 ani cu suspendare si 4 ani de incercare , conform noului cod penal ce va fi pus in vigoare la 01.02.2014 , mi se va sterge sentinta sau va continua in continuare :(!!!
Teoretic sentința dvs. va continua.Depinde și ce infracțiune ați comis, fiind posibil ca pentru aceasta limitele de pedeaspsă să se modificie prin prevederile Noului Cod penal.
inselaciune-3 ani cu suspendare cu termen de incercare de 8 ani (curge din martie 29010) se schimba ceva?